تاثیر شبکه های اجتماعی در سئو

0 1,535

تاثیر شبکه های اجتماعی در سئو همانطور که قبلا بیان شد، زیاد می باشد به شرطی که لینکسازی به طور هدفمند و با استفاده از روش های کلاه سفید باشد. اهمیت این سوشیال ها از شبکه های اجتماعی یا همان بوکمارک ها به اندازه ای است که می توان گفت، یکی از مهم ترین عوامل کسب رتبه بالا در گوگل و سایر موتورهای جستجو از جمله بینگ و یاهو می باشد. برای بحث برندینگ نیز فعالیت در شبکه های اجتماعی بسیار تاثیر گذار می باشد و باعث محبوبیت سایت در بین کاربران خواهد شد. یکی از راه های تحلیل محبوبیت سایت از منظر گوگل، سنجش و نوع عملکرد صاحبان آن ها در شبکه های اجتماعی است. اما این سنجش به چه صورت و با توجه به چه معیار هایی قابل تعیین است؟ چه ترفند هایی برای انجام بهتر تکنیک های سوشیال سیگنال وجود دارد تا در سئوسایت تاثیرگذار باشد؟


تعریف دقیقی از سوشیال بوکمارک


سوشیال بوکمارک یا همان سیگنال از شبکه های اجتماعی، به ارتباط مخاطبان با این شبکه ها و رفتار آنها با استفاده از اکشن هایی چون لایک و فالو  گفته میشود. مخاطبان توانایی انجام چند عمل مهم در شبکه های اجتماعی را دارند. این اکشن های اجتماعی شامل موارد  زیر هستند:

  1. فالو یا دنبال کردن  افراد در شبکه های اجتماعی
  2. لایک کردن  پست های مختلف
  3. کامنت یا ایجاد نظر  برای کاربران
  4. Share کردن اطلاعات در شبکه های اجتماعی

البته اکشن های دیگری در شبکه های اجتماعی توسط کاربران قابل انجام می باشند، برای مثال گزارش اسپم یک پیج یا حذف از لیست دنبال کنندگان می تواند از این اکشن ها باشد.


هدف از ایجاد سوشیال


حدودا تا سال 2012 در بحث سئو خارجی سایت مهم ترین عامل برای سنجش اعتبار یک سایت توسط گوگل، تحلیل لینک هایی بود که به آن سایت داده شده بود. اهمیت بالای لینکسازی، مدیران سایت ها را به سمت سئو کلاه سیاه کشاند و برخی با لینکسازی های مصنوعی در بازه زمانی بسیار کمی در لیست نتایج موتورهای جستجو قرار گرفته اند. این باعث شد تا نتایج گوگل  از سایت های تبلیغاتی پر شود. این مسئله برای کاربران به شدت آزاردهنده بود، به همین دلیل مدیران گوگل تصمیم گرفتند تا بسیاری از لینک های مصنوعی را حذف کنند. یک ترفند دیگر گوگل برای جلوگیری از لینک ها ارائه الگوریتم های جدیدش بود که سایت های اسپمی که اینگونه می خواستند در لیست نتایج رتبه داشته باشند را شناسایی کرده و برای آن ها اعتبار کمی در نظر می گرفت.

یکی از راهکار های دیگر استفاده از سوشیال سیگنال ها بودند. در آن زمان به تازگی شبکه های اجتماعی مانند فیسبوک و توئیتر در بین مردم رواج پیدا کرده بودند و این می توانست نشان دهنده آن باشد تا گوگل از میزان محبوبیت یک سایت در بین کاربران باخبر شده و به آن اعتبار بخشد. با استفاده از سوشیال بوکمارک ها، گوگل می تواند به صورت مستقیم اعتماد  کاربران به سایت ها را به صورت مستقیم سنجش کند و علاوه بر آن، میزان محبوبیت پست های آن شبکه را در میان مخاطبان عادی تحلیل کند. حال این سؤال پیش می آید که سوشیال سیگنال از کدام شبکه های اجتماعی و به چه صورت سنجیده میشود؟ اصلا کدام شبکه ها تأثیر بالا و کدام تأثیر کمی دارند؟


افزایش تعداد سوشیال مدیا


شاید تا بیشتر از 200 عدد باشند که هرروز هم در حال افزایش هستند. تعداد سوشیال های اجتماعی دائما در حال افزایش هستند. نکته مهم این است که استفاده از کدام سوشیال بوکمارک در سئوسایت تاثیرگذار است. قبل از اینکه این چالش را بررسی کنیم، باید بدانیم سوشیال سیگنال ها به چه صورت و طبق چه معیاری سنجیده می شوند.همانطور که گفته شد که هر بک لینک به دو صورت مستقیم و غیر مستقیم می توانند بر سئوسایت تاثیرگذار باشند. هر پستی که در یک شبکه اجتماعی به اشتراک گذاشته می شود، میتواند به صورت مستقیم و غیر مستقیم برای سایت شما ارزشمند باشد. روش مستقیم ارزشی است که گوگل برای لایک، کامنت و اشتراکِ پست شما قائل می گردد و آن را به سایتتان منتقل میکند و روش غیر مستقیم، بازدیدی است که این پست برای سایت شما به همراه دارد. روش غیر مستقیم می تواند ترافیک خوبی را وارد سایت شما کند.

این روش هایی که گفته شد سیگنال هایی مثبت برای شما در پی خواهد داشت و می تواند باعث افزایش رتبه سایت شما در موتورهای جستجو شود.  با توجه به موارد گفته شده، حال میتوانیم بفهمیم که کدام شبکه های اجتماعی میتوانند برای سئو سایت از طریق سوشیال سیگنال مناسب باشند. اولین معیاری که برای انتخاب می توانیم در نظر داشته باشیم، تعداد مخاطبان آن شبکه اجتماعی است. هرچه تعداد مخاطبان فعال آن بیشتر باشد، شانس دیده شدن پست، لایک، کامنت، شیر و بازدید از طریق پست های اشتراکی بیشتر می شود. شما عزیزان می توانید از طریق مجموعه سئوشید با کمترین هزینه سوشیال های با ارزش را خریداری کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره و آنالیز رایگان

 

09190030490

 

09037881028

 

مشاوره در واتس اپارتباط در واتس اپ سئوشید

 

فرم درخواست مشاوره فرم درخواست مشاوره

مشاوره رایگان