تبلیغات در سوشیال مدیا

0 1,029

تبلیغات در سوشیال مدیا در حال حاضر به یکی از اصول اصلی موفقیت در اکثر کسب و کارها تبدیل شده است. با تبلیغات در سوشیال مدیا می توانید  میزان فروشتان را رشد و افزایش دهید. سوشیال سیگنال یکی از اشکال بازاریابی دیجیتال می باشد. در این سبک بازاریابی از پلتفرم‌های اجتماعی برای تبلیغات بیزینس و محصولات و خدمات خود استفاده می نمایند. سوشیال مدیا مارکتینگ امروزه به یک از بهترین مدل های بازاریابی تبدیل شده است و مزایای بسیاری دارد که در ادامه ی مطلب قصد داریم در خصوص آن ها صحبت نماییم:  

مزایای تبلیغات در سوشیال مدیا


یکی از سوالاتی که برای خیلی از افراد مطرح می شود آن است که چه اتفاقی افتاد که سبب جذابیت بیش از اندازه ی سوشیال مدیا و شبکه ها اجتماعی شد؟ در پاسخ باید گفت که یکی از دلایل اصلی جذابیت سوشیال مدیا آن است که به کمک آن می توان به تعداد بسیار زیادی از مخاطبان دسترسی پیدا کرد. امروزه شبکه های اجتماعی بیش از چند صد میلیون کاربر فعال دارند و در واقع شما با بازاریابی در این پلتفرم‌ها در واقع با چند صد میلیون یا چند میلیارد کاربر فعال سر و کار دارید که می ‌توانید بیزینس محصولات و خدمات خود را به آن‌ ها معرفی کرده و از این طریق کسب درآمد نمایید.

برندسازی راحت


در گذشته برای آنکه برند یک کسب و کار شناخته می شد باید چیزی در حدود 20 سال فعالیت مداوم داشت اما امروزه اگر محتوای ارزشمند و مفید در شبکه های اجتماعی منتشر ساخت می توان در عرض یک سال برندسازی کرد به گونه ای که همه کسب و کار را بشناسند و به راحتی و با اطمینان خرید خود را انجام دهند.

ارتباط مستمر با مشتریان


یکی دیگر از دلایلی که سبب شد، سوشیال سیگنال متداول شود این بود که بازاریاب‌ها از این روش توانستند ارتباط بهتر و بهینه‌ تری با مشتریان خودشان برقرار نمایند. مثلا در بازاریابی حضوری مشتری همیشه به شما دسترسی نداشت ولی امروز با وجود پلتفرم‌های شبکه اجتماعی مخاطب و بازاریاب همیشه و شبانه روزی با هم در ارتباط هستند.

رفع محدودیت های جغرافیایی


در شبکه های اجتماعی هیچگونه محدودیت جغرافیایی وجود ندارد و به همین سبب در بستر آن تجارت جهانی نیز شکل گرفت. بنابراین وقتی شما محصولات و خدمات خود را معرفی می‌ کنید، کاربران سراسر جهان می ‌توانند امکانات و خدمات شما را مشاهده کنند و در صورت تمایل از شما خرید نمایند. در بازاریابی به شکل سنتی شما تنها به کل شهر و یا استان خود دسترسی داشتید ولی با این روش بازاریابی شما قادر خواهید بود که به سراسر جهان دسترسی پیدا کنید.

 

افزایش وفاداری کاربران و مشتریان


شما می ‌توانید با تبلیغات در سوشیال مدیا وفاداری مشتریان خودتان را افزایش دهید. اگر محتوای ارزشمند تولید کنید پس از مشاهده خواهید کرد که مخاطب علاقه زیادی به شما پیدا کرده و تمایل شدیدی به دیدن پست‌ها و مطالب شما دارد. وقتی این اتفاق افتاد و مخاطب درک کرد که شما برای او مفید هستید، به شما اعتماد می ‌کند و در بستر اعتماد ایجاد شده با خیال راحت از شما خرید خواهد کرد.

بررسی عملکرد رقبا


یکی دیگر از مزایای سوشیال مدیا مارکتینگ این است که می‌ توانید به کمک آن به راحتی عملکرد رقبای حوزه ی کسب کار خود را بررسی نمایید. بدین ترتیب می توانید ببینید که رقبایتان برای جذب مشتری ها از چه استراتژی هایی استفاده می کنند و محتواهایشان چه سبکی است؟ محصولات و خدمات را به چه نحوی معرفی می نمایند و… در نهایت با بررسی عملکرد رقبا می توانید به نقاط قوت و ضعف خود پی ببرید و روی آن ها کار کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره و آنالیز رایگان

 

09190030490

 

09037881028

 

مشاوره در واتس اپارتباط در واتس اپ سئوشید

 

فرم درخواست مشاوره فرم درخواست مشاوره

مشاوره رایگان