سیگنال نوفالو چیست

0 887

همانطور که می دانید عملیات لینک سازی تاثیرات بسیار خوبی را بر روی بهبود رتبه بندی می گذارد. تصور نمایید که یک رقیب قوی در حوزه کاری تان وجود دارد و شما با وجود تمام کارها و تلاش هایی که در سطح موتور جستجو انجام داده اید، نتوانسته اید جایگاه وی را به دست آورید. در اینجاست که لینک سازی با سوشیال سیگنال می تواند به کمکتان بیاید تا رتبه رقیب را از آن خود کنید. در ابتدا لینک ها را از دو دیدگاه فالو و نوفالو بررسی می کنیم، سیگنال های فالو معمولا در مقایسه با لینک های نوفالو از ارزش بیشتری برخوردار بوده و به طور کلی تاثیر بیشتری نیز بر روی سئو سایت دریافت کننده لینک می گذارند. می توان گفت تقریبا اکثر لینک هایی که در یک صفحه مورد استفاده قرار می گیرند، از نوع نوفالو هستند. با توجه به اهمیت بالای این موضوع، در ادامه مطلب قصد داریم در خصوص انواع روش های لینک سازی صحبت کنیم:


لینک سازی داخلی و خارجی چیست


در بحث سئو به صورت کلی دو نوع لینک سازی به صورت داخلی و خارجی وجود دارد. در لینک سازی داخلی، لینک شدن با کمک انکرتکست هایی است که به صفحات دیگری از همان سایت صورت می گیرد. در حقیقت در لینک سازی داخلی روند کار به این صورت است که دو یا چند صفحه متعلق به یک سایت به هم متصل می شوند. در مدل دیگر ساختن که به آن لینک سازی خارجی می گویند، یک صفحه از سایت به صفحه ای از سایت دیگر متصل می شود. نکته قابل توجه آنکه که در بحث خارجی، آدرس صفحاتی که به هم لینک شده اند، با یکدیگر متفاوت هستند.


سیگنال فالو چیست


لینک‌ ها و سیگنال های فالو به این معنا می باشند که ما می خواهیم مقداری از اعتبار صفحه ای که ما از آن لینک گرفته ایم، به سایت ما منتقل شود. تمام لینک ها در ابتدا به صورت فالو هستند، بنابراین برای داشتن لینک های فالو احتیاجی نیست که اقدام خاصی را به انجام برسانید. این لینک ها موجب انتقال اعتبار از یک وب سایت به سایت دیگر می شوند و به همین علت توجه به اعتبار دامنه وسایت هایی که از آن ها لینک می گیرید، امری ضروری و مهم است. لینک‌های فالو امتیازات زیادی را برای صفحه مورد نظر به دنبال دارند و می‌توانند باعث بهتر شدن وضعیت رتبه سایت در نتایج گوگل شوند.


سیگنال نوفالو چیست


در گذشته چیزی به اسم سیگنال نوفالو وجود نداشت و تمامی لینک هیی که مورد استفاده قرار می گرفتند، به شکل فالو بودند اما پس از داغ شدن بحث سئو برخی از وبمستران گوگل شروع به استفاده زیاد از لینک های اسپم کردند. در این شرایط موتور جستجوی گوگل مجبور شد استراتژی جدیدی را طرح ریزی کند تا علاوه بر لینک های فالو، با ایجاد لینک هایی نوفالو سواستفاده هایی که از سئو کلاه سفید می شد را به حداقل برساند و بدین ترتیب در سال 2005 لینک های نوفالو به دنیای وب اضافه شدند.

سیگنال نوفالو دقیقا برخلاف سیگنال فالو کار می کند. در این سیگنال ها به گوگل اعلام می ‌شود که هیچ اعتباری از سایتی که از آن لینک گرفته ایم به سایت ما منتقل نشود. توجه داشته باشید که اگر یک لینک به شکل نوفالو درج شده باشد دلیل صددرصد و قطعی برای این نیست که گوگل نسبت به آن بی اهمیت باشد و یا اینکه تاثیر آن را به کل نادیده بگیرد، بلکه تنها ممکن است تاثیر آن نسبت به زمانی که لینک به صورت فالو درج می شود، کمتر باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره و آنالیز رایگان

 

09190030490

 

09037881028

 

مشاوره در واتس اپارتباط در واتس اپ سئوشید

 

فرم درخواست مشاوره فرم درخواست مشاوره

مشاوره رایگان