سیگنال نو فالو چیست

0 830

در حالت کلی در بحث سئو دو نوع لینک فالو و نوفالو وجود دارد. لینک های فالو لینک هایی می باشند که سایت مستقیما به شما می دهد. این لینک ها  در رتبه بندی سایت تاثیر بسیار زیادی دارند و بک لینک باکیفیت محسوب می شوند. لینک های نوفالو لینک هایی می باشد که در سوشیال نتورک ها، کامنت های سایت ها و جاهای دیگر به سایت شما داده می شود. در حقیقت لینک نوفالو لینکی است که یک تگ به آن اضافه شده است که به موتورهای جستجو می ‌گوید این لینک ها را نادیده بگیرند. سئوکاران اعتقاد دارند که لینک های نوفالو بی ارزش هستند اما برخی نتایج نشان می دهند که لینک های نوفالو هم می توانند تاثیراتی هر چند جزئی در فرایند سئو سایت داشته باشند. در ادامه مطلب قصد داریم در خصوص لینک های نوفالو بیشتر صحبت نماییم:


مزایای سیگنال نوفالو


سیگنال و لینک های نوفالو مانع از انتقال اعتبار سایت از یک صفحه به صفحه دیگر شده و در نتیجه تعداد و کیفیت لینک های داخل صفحه توسط گوگل نادیده گرفته می شوند. مهم ترین دلیل استفاده از لینک نوفالو این است که گوگل شما را به علت لینک دهی به سایت کم ارزش جریمه نمی کند. علاوه بر این تعداد لینک ها نیز اهمیتی نداشته و بابت لینک دهی بیش از حد مجازات نمی شوید. اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که فقط در قبال دریافت هزینه لینک دهی می کنید، بهتر است که تمامی لینک های خروجی سایت خود را نوفالو کنید. نکته ای که باید در این خصوص بدانید آن است که فروش بک لینک درآمد زیادی را برای شما ایجاد نمی کند و اگر از این روش درآمدزایی بیش از اندازه استفاده کنید این احتمال وجود دارد که سایت شما جریمه شده و به کلی منبع درآمد خود را از دست بدهید.


چه لینک هایی را باید نوفالو کرد


به طور معمول لینک های قرار گرفته در دیدگاه ها و فروم ها را باید نوفالو نمود. در مقاله سیگنال نو فالو چیست به این موضوع اشاره خواهیم کرد. همانطور که می دانید تمامی محتواهای user-generated اسپم هستند. حتی اگر مدیریت خیلی دقیقی نیز داشته باشید باز هم برخی از محتواهای اسپم این چنینی از زیر دستان شما در می روند. خطر محتواهای اسپمی که توسط کاربران ساخته می شوند به قدری جدی می باشد که می تواند با وجود نوفالو شدن، بازهم منجر به جریمه دستی سایت شما شود. لینک هایی که دارای ماهیت تبلیغاتی هستند و یا به نحوی از طرف اسپانسر درج شده اند هم لینک هایی هستند که باید آن ها را نوفالو نمود. در واقع تمامی لینک های قرار گرفته در بخش لینک های مفید، منابع، تصاویر تبلیغاتی و تبلیغات چرخشی باید نوفالو شوند.

به طور معمول رپورتاژ های خبری برای دریافت بک لینک و همچنین بهبود وضعیت سئو استفاده می نمایند که اصطلاحا به آن رپورتاژ آگهی نیز گفته می شود. بیشتر سایت هایی که دارای ماهیت مطبوعاتی هستند، به طور پیش فرض تمامی لینک ها را نوفالو می کنند. توجه داشته باشید که اگر مطلب درج شده در سایت شما به صورت رایگان و بدون دریافت وجه است بهتر است لینک های خروجی را نوفالو قرار دهید.


زمان استفاده از لینک های نوفالو


لینک به سایت افراد معروف و یا یک شرکت مطرح که با آن ها مصاحبه کرده اید باید از نوع فالو باشد. در چنین شرایطی باز هم توصیه می شود که برای اطمینان بیشتر از آن ها بخواهید تا فقط از نام خود یا کمپانی در انکر تکست استفاده نمایند. همکاری با این دسته از کاربران بسیار مفید و ارزشمند است، چرا که موجب می شود تا در آینده با افراد سرشناس بیشتری مصاحبه نمایید. توجه داشته باشید که اگر مجبور هستید با افرادی که شناخت کافی از آنها نداشته، یا کسانی که فکر می کنید در سایت های سوشیال سیگنال خود از تکنیک های لینک سازی کلاه سیاه استفاده می کنند مصاحبه کنید، لینک ها را حتما نوفالو کنید.

برای پست هایی که کاربران مورد اطمینان به شکل مهمان ارسال کرده اند هم باید از لینک های فالو استفاده نمود. بسیاری از نویسندگان معتبر ترجیح می دهند که با سایت هایی همکاری نمایند که در ازای نویسندگی و خلق محتوای مفید، به سایت کمپانی آنها لینک داده شود. این مورد تنها برای ارسال کننده ی مهمانی که مرتبا در حال پست گذاری در سایت شماست، دارای سایت معتبر است و خودتان هم کاملا به او اعتماد دارید صادق است. با این وجود باز هم  توصیه می شود که اجازه ی گذاشتن فقط یک لینک را به او بدهید و از کاربر درخواست کنید تا فقط نام خود یا نام کمپانی را به شکل انکر تکست قرار دهد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره و آنالیز رایگان

 

09190030490

 

09037881028

 

مشاوره در واتس اپارتباط در واتس اپ سئوشید

 

فرم درخواست مشاوره فرم درخواست مشاوره

مشاوره رایگان