Social Bookmarking چیست

0 1,072

تمامی افراد هنگامی که در اینترنت در جست و جوی یک سری مطالب و اطلاعات هستند، به صفحاتی برخورد می کنند که به آن ها علاقه مند هستند. برای آنکه در دفعات بعد به آسانی به این صفحات دسترسی پیدا نمایند می توانند آن ها را بوک مارک کنند. این روش بسیار کاربردی می باشد اما یک مشکل اساسی دارد و آن هم این است که اگر اگر به هر دلیلی مرورگر  خراب شده و دچار مشکل شود و یا سیستم فرمت شود دیگر امکان دسترسی به آن صفحات بوکمارک شده وجود نخواهد داشت. در حال حاضر این امکان وجود دارد که از هر سیستم کامپیوتری و هر مکانی به بوک مارک های خود دست پیدا نمایید.

 Social Bookmarking در واقع یکی از تکنیک های سئو خارجی محسوب می شود که در آن لینک وب سایت یا صفحات خود را در وب سایت های سوشیال سیگنال ذخیره می کنیم. وبسایت های خاصی وجود دارند که به ما امکان می دهند لینک URL وب سایت  یا صفحاتی از وب سایت خود را در آنجا ذخیره و به اشتراک بگذاریم. به این سایت ها سایت های Social Bookmarking می گویند. به فرآیند نشانه گذاری وب سایت ها در این سایت ها Social Bookmarking گفته می شود.

آن دسته از افراید که ارزش سئو را می شناسند و به آن واقف هستند، لینکسازی در سوشال مدیا راهی بسیار کارآمد و مفید برای به دست آوردن سئوی مناسب می باشد. پس با اشتراک گذاری مطالب سایت خود در این نوع سایت ها می توانید هم به یک بک لینک با کیفیت دست پیدا کنید و هم مخاطبان جدیدی پیدا نمایید. در ادامه قصد داریم در خصوص مزایای سوشیال بوکمارکینگ و انواع وب سایت های سوشیال بوک مارکینگ بیشتر صحبت نماییم:


مزایای Social Bookmarking برای کسب و کارها


  1. ساخت لینک مرتبط به سایت
  2. افزایش شمار بازدید کننده
  3. جذب مخاطبین بیشتر
  4. کمک به افراد برای پیدا کردن کسب و کارها
  5. کمک کردن به کسب و کارها برای پیدا نمودن کسب و کارهای دیگر
  6. کمک به افزایش ترافیک سایت

مزایای Social Bookmarking  برای سئو


آن دسته از وب سایت هایی که در سایت های بوک مارکینگ نشانه گذاری می شوند به عنوان بک لینک های معتبر شناخته می شوند. موتورهای جستجو اغلب فهرست سایت های Social Bookmarking را در صفحه نتایج نشان می دهند. بک لینک ها در افزایش ترافیک سایت و رتبه بندی گوگل بسیار مفید و تاثیر گذار هستند و به همین علت کلیه متخصصین سئو در فعالیت های بهینه سازیی سئو سایت خود از استفاده می نمایند.

قرار گرفتن وب سایت شما در سایت های Social Bookmarking موجب می شود که کاربران سایت شما را در سایت های دیگر Social Bookmarking نیز تگ کنند.  Social Bookmarking چیست ، افرادی که از وب سایت های Social Bookmarking  برای بوک مارک کردن استفاده می کنند، معمولا بیش از یک سایت بوک مارک را بر خرید سوشیال سیگنال می گزینند. در واقع شما با این کار زحمت بوک مارک کردن خود را به دوش کاربران دیگرقرار داده اید.

 

انواع وب سایت های Social Bookmarking


همانطور که در قسمت مقدمه ی مطلب گفتیم وبسایت هایی موجود می باشند که به ما این امکان را می دهند که لینک URL وب سایت  یا صفحاتی از وب سایت خود را در آنجا ذخیره و به اشتراک بگذاریم که به اینگونه از وب سایت ها Social Bookmarking گفته می شود. این سایت ها برای فهرست کردن لینک ها و به اشتراک گذاری آنها وجود دارند. برخی از این سایت ها به گونه ای هستند که برای جست و جو درون آن ها باید مبالغی را پرداخت نمایید. این سایت ها خصوصی هستند اما در این برخی از سایت ها هم کاملا رایگان می باشند و نیازی به پرداخت هیچگونه وجهی وجود ندارد.  برخی از این سایت های Social Bookmarking چیست،  به شرح زیر هستند:

  1. سایت Technorati.com یک بلاگ و وب سایت بوک مارک اجتماعی کسب و کار
  2. Del.icio.us وب سایتی مشهور برای خدمات بوک مارک اجتماعی که به کاربران امکان ویرایش، اضافه کردن و اشتراک بوک مارک اسناد وب سایت ها مانند لینک وب سایت، پست بلاگ و مقاله را می دهد.
  3. سایت Yahoo  ارائه دهنده ی خدمات بوک مارکینگ بر روی هاست یاهو
  4. گوگل بوک مارکینگ ارئه دهنده ی خدمات بوک مارکینگ بر روی هاست گوگل

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره و آنالیز رایگان

 

09190030490

 

09037881028

 

مشاوره در واتس اپارتباط در واتس اپ سئوشید

 

فرم درخواست مشاوره فرم درخواست مشاوره

مشاوره رایگان